BOOKS FM

shutterstock_295092188

BOOKS FM to radio, które zamiast muzyki nadaje audiobooki czyli po prostu czyta nam książki. Ostatnio oglądałem dokument o kierowcy TIRa, który podczas drogi słuchał audiobooków i od razu przyszedł mi do głowy ten pomysł. Sam też zresztą podczas każdej trasy lub wykonywania pracy nieumysłowej chętnie słucham audiobooków. Możemy przyswajać treść książki robiąc coś zupełnie innego niż siedzenie w fotelu. Nie mówię, żeby nie czytać książek papierowych, ale jest to dobra alternatywa.

Potencjalnym problemem, który mi się nasuwa jest długość trwania audiobooków, zawsze jest to minimum kilka godzin. Często też chcemy sobie zrobić przerwę.

Dobrym rozwiązaniem było by używanie jak największej ilości krótkich form: artykułów, nowel, krótkich opracowań, poezji, słuchowisk. Dla długich form trzeba by stworzyć audycje tematyczne, np: klasycy, lektury, literatura przygodowa, kryminalna, sensacyjna, specjalistyczna, romanse, etc. i odtwarzać je odcinkami.

Alternatywną opcją było by radio na żądanie w formie abonamentu podobnego do popularnych obecnie systemów streamingowych jak Spotify, Deezer, itp. ale wtedy odpada opcja słuchaczy podróżujących samochodami, w których widzę największy target.

Czy chcielibyście posłuchać takiego radia?

 

PS. Pomysł pochodzi z archiwum strony bankpomysłów.pl z 2006 roku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: