HELIKOPTERY WSPÓŁDZIELONE

shutterstock_267936557

Kiedyś widziałem program o pewnej firmie z branży lotniczej. Zwrócili oni uwagę, że wiele firm nie stać na prywatny samolot, a często go potrzebują, świadczy to również o prestiżu. Wymyślili oni więc, że kilka firm będzie miało jeden samolot na spółkę. Wszelkie loty będą planowane z wyprzedzeniem, aby każdy mógł wygodnie korzystać z tego układu. Koszt posiadania udziału w samolocie jest kilkukrotnie niższy niż koszt utrzymania własnego samolotu dlatego jest to idealne rozwiązanie dla średnich i dużych firm. Firma ta odniosła duży sukces w USA.

I tak sobie pomyślałem, że aby ten pomysł mógł zadziałać w Polsce to nie powinny to być samoloty tylko helikoptery. Po pierwsze dystanse do przebycia są o wiele mniejsze niż w USA, a po drugie koszt użytkowania śmigłowca jest dużo mniejszy niż samolotu.

Ważne, żeby nie była to wypożyczalnia śmigłowców tylko system współdzielenia własności. Helikopter jest oznaczony banerami z logo firmy, które można łatwo wymieniać, zależnie od tego która firma korzysta. Chodzi o poczucie posiadania helikoptera w firmie, aniżeli o wypożyczalnie.

Firma zarządzała by całym systemem i rezerwacjami, nadzorowała by również obsługę helikopterów.

PS. Pomysł pochodzi z zapisków w zeszycie pomysłów z 2002

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: