REVOLUTIONER! – Program do tworzenia szybkich teledysków

– Co to jest? –
Prosty program do robienia szybkich teledysków dla celów prezentacji lub dla kapel amatorskich.

Program będzie miał dziecinnie prosty sposób działania i każdy kto potrafi obsługiwać Word’a będzie potrafił obsłużyć REVOLUTION!’era.

– Jak program działa? –
Program będzie zawierał presety montażów teledysków pogrupowane według rodzajów muzyki. Program automatycznie zmontuje prosty klip oparaty na zaimportowanych plikach wideo dzięki ich pogrupowaniu i automatycznemu zsynchronizowaniu z nagraniem audio.

Cały proces odbędzie się w 3 krokach:

1. IMPORT & CUT!
Zbieramy wszystkie pliki, które chcemy użyć i umieszczamy je w programie (importujemy).
Przeglądamy zaimportowane klipy i segregujemy je. W razie potrzeby przycinamy.
Do wyboru mamy dwa narzędzia: łapkę do chwytania, przesuwania i nożyczki do cięcia taśmy.
Zaimportowane klipy pokazane są jako kawałki taśmy filmowej. Każdą z nich możemy powiększyć i wyświetlić jej obraz na wirtualnym telewiorze u ustytuowanym u góry ekranu. Możemy ją przewijać i w razie potrzeby wyciąć kawałek który nam się podoba lub pozbyć się części, która nam się nie podoba. Miejsca owych cięć możemy oczywiście jeszcze podregulować. Na spodzie mamy kalsyczne przyciski PLAY, FWD, REW, a cały design interfejsu powinien być wzorowany na starym stole montażowym do taśmy filmowej.
Kazdy wycinek przyporządkowujemy do jednej z 3 grup:
a) MASTER-SHOTS! – Nagranie całego utworu wykonane przed kamerą. Są to jedyne nagrania, które będą synchronizowane z dzwiękiem w dalszym procesie. W ich przypadku możliwe będzie postawienie naklejki na wycinanym kawałku z taśmy i ten znacznik będzie oznaczał start piosenki. Nie jest to konieczne, ale porządane w przypadku kiedy plik wideo będzie bez dżwięku (tak się zdarza)
b) FILLINGS! – klipy o długości 5s – 30s – na przykład wycięte fragmenty ujęć pięknego samochodu, ujęcia podążania zespołu na kamerę, skoki na deskorolce, itp
c) FAVOURITES! – klipy o długości 0,5s – 5s – tak zwane greatest hits, najlepsze możliwe ujęcia.

2. LET’S PLAYBACK!
Importujemy wersję masterową naszego nagrania. Wpisujemy tempo nagrania. W przypadku nagrań z perkusją możemy ten krok pominąć, bo program sam rozpozna tempo utworu. Słuchając nagrania zaznaczamy obszary nagrania takie jak: intro, zwrotka, refren, solo, bridge, przejscie, outro. Zaznaczanie może odbywać się poprzez malowanie kolorowym pisakiem na wykresie audio lub wirtualnej taśmie magnetofonowej.

3. GET FLAVA!
a) Nadajemy nagraniu nazwę, możemy nałożyć tytuł na początek i koniec klipu,
b) wybieramy styl muzyczny,
c) wybieramy dynamikę (DYNAMIC, COOL, SMOOTH)
d) naciskamy przycisk ZRÓB TELEDYSK
Program zsynchronizuje ujęcia z folderu MASTER-SHOTS! i użyje ich jako bazy, następnie poprzelata je ujęciami z folderów FILLINGS! i FAVOURITES!, zagęszczając te podmiany w kulminacyjnych momentach utworu jak refren czy solówka.
Każdy styl muzyczny będzie miał swój preset montażu teledysku dostosowany do tempa nagrania i w trzech wersjach dynamiki. Dany preset będzie w róznym tempie układał obrazki w naszym klipie i stosował różne typy cięć. Będzie można też wybrać opcje dodania płynnych przeników lub innych przejść do klipu. Procent udziału klipów z każdego z trzech folderów: MASTER-SHOTS!, FILLINGS!, FAVOURITES! w kolejnych presetach będzie różny. Będzie również opcja stworzenia własnego presetu narzucającego procent udziału danych ujęc w klipie.

SHARE!
Oczywiście gotowy klip można teraz zapisać jako DVD, jako plik, wysłać mailem, umieścić na youtube.com czy vimeo.com,

Naturalnie do spełnienia zostaje kilka warunków produkcyjnych jak nagranie nagrania na kamerę, aparat fotograficzny wraz ze słyszalnym playbackiem, dokładnie identycznym jak nagranie użyte potem do montażu. Potem spacer z kamerą i nagranie wszystkiego co się nam podoba na przebitki. No i wreszcie zakup wspaniałego software’u REVOLUTIONER!, który za nas zrobi resztę.

PS. Pomysł pochodzi z archiwum strony bankpomysłów.pl z 2006 roku

One comment

  1. Co ciekawe właśnie sprawdziłem domenę i revolutioner.pl jest wolne, fajna domena:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: