DARMOWE BATERIE

baterie

Zmieniając kolejne baterie w szczoteczce do zębów, padzie do gry czy zabawkach syna zastanawiam się dlaczego są one takie drogie?
Czy sam prąd zawarty w takim ogniwie jest tyle warty, czy może surowce do produkcji są drogie, a może skomplikowany proces produkcji? Czy nie powinno dojść do tego, że płacimy tylko za zużyty z baterii prąd? Co by było gdyby wielkie koncerny energetyczne np. PGE, Tauron, Enea czy Energa wyprodukowały swoje firmowe baterie. Byłyby one produkowane tylko jako akumulatory wielorazowego użytku, za które płaci się tylko raz, a potem wymienia się je na naładowane w placówkach firmy i innych punktach współpracujących. Płaciłoby się tylko i wyłącznie za prąd, tak jak się płaci za prąd w mieszkaniu. Prąd taki mógłby być trochę droższy, aby zrekompensować koszty procesu ładowania baterii, ale nadal takie baterie byłyby 3 razy tańsze w użyciu niż obecne.
Tylko czy to by było opłacalne dla koncernu? Czy może skorzystać na tym też po części promocyjnie, oferując jeszcze niższe ceny prądu bateryjnego w przypadku umowy z tym samym operatorem na dostarczanie prądu do mieszkania.
Tak czy owak, myślę że coś by mogło z tego być.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: